صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

کاربرد دیگ بخار در صنعت کاغذ

کاربرد دیگ بخار در صنعت کاغذ

کاربرد دیگ بخار در صنعت کاغذ چیست؟

در این مطلب می خوانیم:

 

دیگ بخار در فرایند تولید کاغذ

دیگ بخار در صنعت کاغذ کاربرد بسیاری دارد. به طور خاص در فرایند تولید کاغذ، بخار تولید شده در بویلرها برای پخت ورقه های چوبی (همچنین پخت مواد شیمیایی) استفاده می شود.

بخار به محفظه های خشک کن ارسال می شود تا رطوبت ورقه ها گرفته شود. زیرا دستگاه های وکیوم و پرس کاغذ قادر به خشک کردن ورقه ها نیستند. همچنین از بخار حاصل از دیگ های بخار در مبدلهای حرارتی و تریسینگ لوله ها نیز استفاده میشود.

در فرآیند ساخت کاغذ از بخار برای از بین بردن رطوبت خمیر و گرم کردن درام های خشک کن دوار برای خشک کردن کاغذ استفاده می شود. در اصل دیگ بخار برای تهیه خمیر کاغذ کاربرد دارد و این یکی از کاربردهای صنعتی بخار و دیگ بخار است که می تواند برای ساخت انواع دیگر محصولات نیز از آن استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی: دستور العمل نصب دیگ بخار، نگهداری و راه‌اندازی بویلر

 

 کاربرد دیگ بخار در صنعت کاغذ-تولید خمیر چوب
دیگ بخار برای تهیه خمیر کاغذ Pulp production

 

 

دیگ بخار در تولید برق

از دیگ‌های بخاری که در فرایند تولید کاغذ استفاده می شوند، می توان برای تامین برق کارخانه نیز استفاده کرد.دیگ بخار در صنعت کاغذ برای تولید بخار برای سیستم های قدرت و پردازش استفاده می شود. بخار فشار بالا در مجموعه های توربین بخار برای تولید نیروی الکتریکی استفاده می شود.

دیگ بخار در ایجاد گرمایش

بخار متوسط و کم فشار برای مصارف مختلف فرآیند گرمایش از قبیل گرم کردن و نرم شدن تراشه های چوب خمیر کاغذ استفاده می شود. دیگهای بخار یکی از اجزای اصلی سیستم گرمایش هستند. از منبع آب گرم بویلرها می توان برای تأمین آب گرم مصرفی مورد نیاز پرسنل کارخانه استفاده کرد.

بخار باعث می شود مواد شیمیایی کمتری برای ساخت خمیر چوب استفاده شود. بخار همچنین برای گرم کردن مواد شیمیایی و سایر پردازش ها کاربرد دارد.

 

مطالب پیشنهادی: اصول ایمنی دیگ بخار – حفاظت از بویلر در برابر انفجار

کیورینگ صفحات باتری بوسیله بخار

نمای کلی صنعت کاغذ و کاربرد بخار در کارخانه های تولید کاغذ

استفاده از بخار در کارخانه های تولید کاغذ و خمیر کاغذ از نظر اندازه، سطح یکپارچه سازی، تکنولوژی پردازش، نوع چوب و نوع محصول نهایی متفاوت است.

از آنجایی که مشهور است که بخار مصرف اصلی انرژی در صنعت کاغذ است، از این رو دیگ بخار بیشتر در کارخانه های تولید کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. بخار حرارت بالا با سوزاندن سوخت گازی یا سایر سوخت ها از طریق تبدیل انرژی تولید می شود. دیگ بخار برای رسیدن به اهداف بخار دهی، جوشاندن، خشک کردن و شکل دهی استفاده می شود.

همچنین مواد شیمیایی که در طی فرایند تولید کاغذ مورد نیاز است برای حل شدن نیاز به گرما دارند. مانند: هیدروکسید سدیم، سولفات سدیم، کربنات سدیم و … برای گرم کردن این مواد به بخار نیاز است. علاوه بر پردازش و تولید کاغذ، تهیه خمیر سیاه نیز به بخار نیاز دارد.

دیگ بخار قلب تولید کارخانه کاغذ است، بخار اصلی ترین نیروی محرکه کارخانه های کاغذ است و وجود آن ضروری است.

در فرایند تولید کاغذ، زباله هایی مانند: پوسته، ضایعات چوب و سایر زباله ها وجود دارد. از این زباله ها می توان به عنوان سوخت برای بویلرهای زیستی و گازی استفاده کرد. با این کار می توان هم از زباله ها خلاص شد و هم بخار مورد نیاز را بدست آورد. همچین باعث صرفه جویی اقتصادی نیز می شود.

با توجه به روند افزایش کاربرد دیگ بخار در صنعت کاغذ، استفاده از دیگ های بخار صنعتی با سوخت مناسب اهمیت دارد. استفاده از سوخت مناسب باعث حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

دیگ بخار در صنعت کاغذ،Paper industry
کارخانه تولید کاغذ

انتخاب دیگ بخار مناسب

در طی فرآیند تولید محصولات کاغذی، دیگ بخار در صنعت کاغذ نقش اساسی در کیفیت و راندمان تولید کاغذ دارد. گرمایش، خشک کردن و سایر فرایندهای تولید همه نیاز به بخار با کیفیت بالا دارند.

بنابراین انتخاب دیگ بخار قابل اعتماد اولین موضوعی است که باید در نظر گرفته شود. بنابراین هنگام خرید دیگ بخار باید ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی، راندمان بالا، عملکرد قابل اعتماد را در نظر بگیریم.

 

کاربرد دیگ بخار در معادن طلا

 

مطالب پیشنهادی: کاربرد دیگ بخار در صنعت لبنی

مشهد بویلر تولید کننده انواع دیگ بخار، دیگ روغن داغ، دیگ آبگرم و دستگاه تمیزکننده بخار طرح ژنراتوری با کسب گواهی ثبت اختراع

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.