صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

اهمیت فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم

اهمیت فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم

بازرسی حین ساخت دیگ بخار

اهمیت فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم:

 

مطابق قوانین سازمان ملی استاندارد ایران باید با انجام فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم از مواد مصرفی، نحوه ساخت و نتیجه انواع آزمایش ها اطمینان حاصل نمود.

فرآیند بازرسی دیگ بخار و بویلرهای آبداغ با توجه به قوانین سازمان ملی استاندارد ایران دارای استانداردهای اجباری به شماره 4231 و 7911 می باشد.

کلیه تولیدکنندگان معتبر مخازن تخت فشار از جمله دیگ بخار و دیگ ابداغ برای اطمینان از ایمنی محصول تولیدشده باید از فرآیند نظارت استاندارد بهره ببرند.

 

روشهای فرایند بازرسی

 

       1. گزارش مسئول کنترل کیفیت

صلاحیت این فرد باید از طرف اداره استاندارد تایید شده باشد و در کارخانه بویلرساز مستقر می باشد. گزارش های مسئول کنترل کیفیت باید بصورت ماهانه به اداره اجرای استاندارد محل خدمت ارائه شود.

       2. بازرسی و گزارش گیری تصادفی توسط کارشناسان اداره استاندارد

برای حصول اطمینان از عملکرد واحد تولیدی اداره اجرای استاندارد در زمان های تصادفی و فواصل نامشخص کارشناسان خود را به محل کارگاه اعزام نموده و از نحوه تولید دیگ بخار و دیگ ابگرم و محل آن بازدید به عمل می آورند.

       3. شرکت های بازرسی مورد تایید اداره استاندارد

هر شرکت سازنده دیگ بخار و دیگ آبداغ باید با یکی از شرکت های معتبر و مورد تایید اداره استاندارد قرارداد بازرسی معتبر داشته باشد.

شرکت بازرسی نیز در حین ساخت گزارش هایی از وضعیت فعالیت واحد سازنده برای اداره استاندارد می فرستد.

شرکت بازرسی با انجام فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار از مواد مصرفی، نحوه ساخت و نتیجه انواع آزمایش ها اطمینان حاصل می کند.

همانطور که بیان شد فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم با توجه به قوانین سازمان ملی استاندارد ایران دارای استانداردهای اجباری به شماره 4231 و 7911 می باشد.

فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار
فرایند بازرسی در حین ساخت دیگ بخار و آبگرم

 

شرکت های بازرسی معتبر مورد تایید اداره استاندارد

 

مجوز انجام فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم اداره استاندارد در حال حاضر تنها در اختیار دو شرکت بازرسی زیر می باشد:

الف – شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)

این شرکت دولتی که زیرمجموعه وزارت صنایع می باشد در سال ۱۳۶۸ با هدف ایجاد سیستم های مدیریت کیفیت در شرکت های تولیدی و خدماتی و در نهایت ارتقای کیفیت محصولات صنعتی به عنوان بازوی اجرایی سیاست های کیفیتی وزارت صنعت، معادن و تجارت با سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاسیس گردید و در زمینه های مختلف فعالیت فعالیت خود را شروع نمود.

فعالیت های شرکت از بازرسی بویلرهای بخار و آبداغ در سال ۱۳۶۸ آغاز گردید.

ب- شرکت بازرسی فنی ناظرکاران

شركت مهندسی و بازرسی فنی ناظركاران در سال ١٣٧٠ با هدف ارائه خدمات مهندسی، بازرسی و مشاوره ای بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و همكاری در زمینه تدوین و گسترش فرهنگ استفاده از این استانداردها تأسیس گردید

 

نحوه انجام فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار و دیگ آبگرم شرکت ISQI

 

آزمایش های حین ساخت باید از تمامی جهات مطابق استاندارد ملی صورت پذیرد. با انجام دقیق فرآیند بازرسی رسمی و یا گواهی شده در طول ساخت از کیفیت ساخت بویلر اطمینان حاصل می کنیم.

بوسیله بازرس رسمی و اعتبارسنجی شده توسط سازمان ملی تایید صلاحیت ایران این بازرسی ها انجام می شود.

همچنین فرآیند بازرسی حین ساخت دیگ بخار(مخازن تحت فشار) نیز بر اساس استاندارد ملی به شماره ۱۸۱۳۲ از مهرماه سال ۹۳ به بعد اجباری اعلام گردیده است.

 

بخش بازرسی بویلر و مخازن تحت فشار از با سابقه ترین بخش های واحد بازرسی تجهیزات صنعتی و شرکت ISQI می باشد که بر اساس تایید صلاحیت صورت گرفته توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و تکیه بر بیش از دو دهه سابقه و تجربه بازرسی در زمینه‌های تایید طراحی، بازرسی حین ساخت و ادواری بویلرهای بخار، آبداغ، آبگرم و مخازن تحت فشار بر اساس استانداردهای ملی مربوطه (استانداردهای ISIRI 4231 وISIRI 7911 و ISIRI 18132 و ISIRI 13782 و استانداردهای معتبر بین المللی توانسته است با جذب و بهره گیری از توان کارشناسان متخصص و مجرب خدمات کیفی و با ارزشی را به جامعه صنعتی ایران ارائه نماید.

مطابق با ماده ۹ از بخش ۴ آیین نامه حفاظتی مولد های بخار و دیگ های آبگرم وزارت کار، انجام بازرسی های ادواری و دریافت گواهینامه ایمنی مربوطه یکسال پس از تاریخ صدور گواهینامه بازرسی حین ساخت، اجباری است.

سوابق کاری بازرسی دیگ بخار و دیگ آبگرم شرکت ISQI

 

شرکت های بزرگ تولید کننده و استفاده کننده دیگ بخار و بویلر آبگرم برای فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار از خدمات شرکت ISQI بهره می برند.

از جمله بازرسی ادواری و حین تعمیرات بویلرهای بخار و آب داغ و مخازن تحت فشار شرکت ها و سازمان های مختلف از قبیل سازمان صنایع دفاع، ایران خودرو، مگاموتور، صنایع شیر پاستوریزه پگاه، بیمارستان ها، مراکز خدمات درمانی، دانشگاه ها، صنایع مختلف تولید مواد غذایی، هتل های هما، سیمان دشتستان، چینی زرین ایران، چینی مقصود، سیمان فیروزکوه، رینگ خودروی پارس، آلومینای ایران، فراپاکس و سایر کارخانجات صنعتی و . . . (به طور متوسط ۸۰۰ دستگاه در سال) توسط این شرکت صورت می پذیرد.

 

همکاری بخار بویلر با شرکت ISQI

 

این شرکت بعنوان یکی از معتبرترین تولید کننده های مخازن تحت فشار (دیگ بخار، دیگ آبگرم و دیگ روغن داغ) رزومه موفقی در انجام پروژهای ملی و شرکت های بزرگ دارد.

علاوه برانجام موفق دو مرحله اول بازرسی استاندارد، با عقد قرار داد رسمی تولید انواع بویلر ها را تحت فرایند بازرسی حین ساخت دیگ بخار توسط بازرسان فنی شرکت ISQI به انجام می رساند.

برای حصول اطمینان از تولید کننده بویلر حتما گواهی استاندارد را دریافت نمایید.

مرجع: سایت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI)

مطلب مرتبط: نکات ایمنی در زمان بازرسی بویلر

بویلر 3 پاس حرارتی وت بک-معرفی محصول 1

 

ویدئوهایی از محصولات دما بخار در حین ساخت، تحویل و راه اندازی که می تواند انتخاب بهترین دیگ را برای شما آسانتر کند. حتما ببینید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.