صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

بخار تمیز چیست؟

بخار تمیز چیست؟

آیا به کیفیت بخار خود توجه کرده اید؟

در تولید برخی از کالاها مانند مواد غذایی، محصولات الکترونیکی و دارویی، درجه بالاتری از کیفیت بخار حیاتی است. برای برآوردن این نیازها، استفاده از بخار بدون میعانات، زباله و هر گونه ناخالصی دیگر (یا تقریباً چنین چیزی) ایده آل خواهد بود که بخار تمیز نامیده می شود و از انواع بخار است. هدف از تولید بخار فیلتر شده، تمیز یا خالص این است که تا حد امکان به حالت ایده آل برای هر برنامه خاص نزدیک شوید.

 

از آنجایی که بخار باید از آب جوشانده شود، به راحتی می توان فکر کرد که بخار تولید شده از آب مقطر یا تصفیه شده را می توان به اندازه کافی تمیز دانست. با این حال، در واقعیت، این روند به این سادگی نیست. بخار تمیز باید در حالت با کیفیت بالا تولید شود و این کیفیت باید در سراسر توزیع و کاربرد بخار حفظ شود. بخار خالص می تواند حتی نیازهای سخت گیرانه تری داشته باشد.

تولید بخار تمیز

بخار تمیز باید الزامات بسیار دقیقی را برآورده کنند که ممکن است بسته به کاربرد نهایی متفاوت باشد. آب مورد استفاده برای ایجاد این نوع بخار با کیفیت بالا باید عملاً عاری از ناخالصی باشد. یکی از فرآیندهای رایج برای دستیابی به این امر، اسمز معکوس (RO) است که از یک غشای ظریف و نیمه تراوا برای حذف فیزیکی ناخالصی ها استفاده می کند.

 

علاوه بر اطمینان از کیفیت آب، سطوح گرمایشی که در تماس با آب هستند و تمام شیرها/لوله‌های مورد استفاده در توزیع بخار باید از فولاد ضد زنگ با عیار بالا ساخته شوند تا آلودگی به حداقل برسد و کیفیت بخار حفظ شود. در نتیجه، بسیاری از فرآیندهای بخار تمیز از یک مولد بخار جدا از فولاد ضد زنگ استفاده می‌کنند و گرما را با بخار کارخانه معمولی به ژنراتور می‌رسانند و به طور موثر خط بخار تمیز را جدا می‌کنند.

تمیزتر از تمیز؟

استانداردهای صنعتی ژاپن (JIS) در تعریف بالاترین سطح کیفیت آب، معیارهایی مانند کربن کل آلی بسیار کم (مقدار کربن موجود در مواد آلی) و مقاومت الکتریکی 18MΩ⋅cm یا بالاتر را شامل می‌شود. محدودیت خاصی برای تمام ناخالصی های احتمالی ذکر نکنید.

مطالب مرتبط:

آب فوق بحرانی چیست؟

بخار سوپر هیت یا فوق گرم چیست؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.