صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

تعویض دیگ بخار قدیمی بهتر از تعمیر آن

تعویض دیگ بخار قدیمی بهتر از تعمیر آن

تعویض دیگ بخار یا تعمیر آن

تعویض دیگ بخار یکی از گزینه‌هایی است که زمان بروز مشکل در سیستم گرمایشی صنعتی در آخرین مرحله به ذهن مدیران می‌رسد. همیشه در زمانی که اصلا انتظار آن را نداریم ممکن است در سیستم گرمایشی کارخانه شما اختلال بوجود بیاید و باعث توقف عملیات تولید شود. در این زمان باید به سرعت علت تشخیص داده شده و در کمترین زمان ممکن مشکل برطرف شود.

متاسفانه بسیاری از صنایع با چنین وضعیتی روبرو شده اند. زیرساخت‌های فرسوده و قدیمی بیشتر در معرض آسیب‌پذیری‌های این چنینی قرار دارند. این قبیل مسائل – خرابی دستگاه‌ها – باعث کاهش بهره‌وری، تاثیر منفی بر سود و ایجاد احساس نارضایتی می‌گردد.

تعمیر یا تعویض دیگ بخار
تعمیر یا تعویض دیگ بخار

با این حال در اکثر موارد این قبیل اتفاقات اجتناب ناپذیرند. حتی بدتر از آن راه حل‌هایی که برای حل این مشکلات به کاربرده می شود اغلب موقتی هستند و زمانی که مشکل دیگری بوجود بیاید تاثیر آن از بین می‌رود.

مدیران صنایع زیادی نمی‌دانند که راه حل این مشکلات چیست.
با اینکه جایگزینی و بروز رسانی کل سیستم حرارت صنعتی یا بطور خاص دیگ بخار بهترین گزینه در همه سناریوها نیست اما اغلب زمانی که مشکلات عمده رخ داده و تعمیرات گسترده مورد نیاز است راه حل مناسبی به نظر می‌رسد.

تعمیر سیستم‌های پایه حرارتی بجای تعویض دیگ بخار ، یک راه‌حل موقت گرانقیمت

 

هنگام وقوع چنین حوادثی چند مساله بیشتر به ذهن مدیر کارخانه می‌رسد:

  • مشکل چیست؟
  • چه چیزی باعث بوجود آمدن مشکل شده است؟
  • برای حل این مشکل چه کاری باید انجام دهیم؟
  • هزینه تعمیرات چقدر است؟

خیلی از اوقات در چنین شرایط بحرانی گیج‌کننده ای، ایده جایگزینی سیستم گرمایشی صنعتی و دیگ بخار هرگز از ذهن مدیران کارخانه عبور نمی‌کند. اما حقیقت این است که گاهی اوقات جایگزینی یک دیگ بخار از رده خارج با تجهیزات جدید و کارآمد صنعتی گرمایشی گزینه بهترین است.

مطلب پیشنهادی: 4 دلیل بروز اختلال در سیستم دیگ بخار

چرا تعویض دیگ بخار صنعتی بهتر از تعمیر سیستم موجود است؟

دلایل زیادی وجود دارد که بجای اینکه یک قطعه یا قطعات از کار افتاده دیگ بخار را تعمیر نماییم کل سیستم گرمایشی صنعتی موجود در یک کارخانه را تعویض نماییم. دلایل زیر را می توان برای مزیت های تعویض دیگ بخار قدیمی با دیگ بخار جدید عنوان کرد:

1- افزایش کارائی

مانند هر وسیله دیگری در جهان پیرامون ما سیستم های دیگ بخار نیز در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای کارآمد شده‌اند و به امکانات جدیدتری مجهز شده‌اند. استفاده از دستگاه‌های جدیدتر باعث افزایش کارائی و بازدهی بهتر سوخت مصرفی می‌شوند بعلاوه آنکه با تکنولوژی به کار رفته هدر رفت انرژی کمتری دارند. در نتیجه با صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی و هزینه‌های پایین‌تر نگهداری هزینه کمتری پرداخت می‌کنید.

2- افزایش قابلیت اطمینان

همانطور که عمر تجهیزات صنعتی بالاتر می رود، قابلیت اعتماد آنها کمتر می شود. با یک دستگاه جدید می توانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که نیاز کمتری به تعمیرات پیدا خواهید کرد به این معنی که زمان کمتری برای سرویس و تعمیر و نگهداری صرف خواهد شد. این قضیه در مورد دیگ بخار نیز صدق می کند.

3- افزایش سود آوری:

با خرابی کمتر، نیاز به تعمیرات اندک و افزایش بهره‌وری، یک سیستم دیگ بخار جدید می‌تواند به افزایش سودآوری شرکت کمک کند. در حالی که سرمایه‌گذاری برای تعویض دیگ بخار و بطور کلی یک سیستم گرمایشی جدید در کوتاه مدت ممکن است بنظر برسد هزینه اضافه تحمیل نموده اما در درازمدت تاثیر زیادی در سودآوری کلی سیستم دارد.

4- ارزش بالاتر

تعمیر اغلب ماشین آلات می‌تواند بسیار گران تمام شود. درباره تجهیزات گرمایشی هزینه جایگزینی یکی از قطعات ممکن است به اندازه 75 درصد کل هزینه جایگزینی با یک سیستم جدید باشد. بنابراین با مقداری سرمایه‌گذاری بیشتر می توانید برای خرید یک سیستم کاملا جدید و به روز شده در صنعت حرارت سرمایه گذاری کنید که قابلیت اطمینان، کارائی و ارزش کلی را افزایش می دهد.

هنگام بروز مشکل جایگزینی کامل دیگ بخار خود را بعنوان یکی از گزینه ها در نظر بگیرید.
گرچه هزینه اولیه راه اندازی و تعویض دیگ بخار جدید ممکن است زیاد به نظر برسد اما مزایای طولانی مدت بسیاری وجود دارد که جایگزینی یک سیستم قدیمی را با یک دستگاه جدید و کارآمد بجای تعمیر دیگ بخار قدیمی توجیه می کند.

محصولات شرکت دما بخار مشهد:

دیگ بخار، دیگ آبگرم، دیگ روغنداغ، دستگاه تمیزکننده بخار فوری، راهنمای خرید انواع بویلر | نکات کلیدی انتخاب بویلر استاندارد

ارسال دیگ روغن داغ به قزاقستان

محصولات دما بخار محصولاتی باکیفیت و استاندارد هستند می توانید ویدئوی محصولات بخار ما را اینجا ببینید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.