صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

خوردگی دیگ بخار چیست ؟ دلایل خوردگی بویلر و دیگ بخار

خوردگی دیگ بخار چیست ؟ دلایل خوردگی بویلر و دیگ بخار

در این مطلب می خوانیم:

 

خوردگی دیگ بخار چیست ؟

 

خوردگی دیگ بخار برای بویلر های صنعتی مانند یک سم عمل می کند. خوردگی بویلر از واکنش اکسیژن موجود در آب درون دیگ بخار با فلز بدنه آن بوجود می آید.

میزان تاثیر آب بر روی مواد خورنده ارتباط زیادی با اسیدی یا بازی بودن و میزان PH آن دارد. در صورتی که سرعت پیشروی خوردگی زیادی باشد تاثیرات زیان آور آن بسیار بیشتر است خوردگی هایی که مناطق زیادی از بویلر را نحن تاثیر قرار می دهند از خوردگی های نقطه ای سرعت انتشار بیشتری دارند.

خوردگی نوع گسترده درابتدا به سختی قابل مشاهده هستند و بعد از رسیدن به حد خطرساز و مشکل آفرین خود را بروز می دهند. خوردگی نقطه ای به شکل چاله یا شیار خود را بروز می دهند.

در صورت تشکیل چاله می تواند به اندازه سر سوزن و یا یک سکه باشد. نوع شیاری ترکیبی از خوردگی نقطه ای و نوع اول است. که در کنار درزها و نقاطی که شیب ناگهانی ضخامت دارند رخ می دهد.

مطالب پیشنهادی: ۵ نکته برای نگهداری دیگ بخار صنعتی، چه عواملی باعث انفجار بویلر گازی می شوند

 

خوردگی در اثر خاکستر سوخت مایع

 

ترکیبات حاوی وانادیوم Vو گوگرد S تجزیه شده و با اکسیژن ترکیب می شوند. اکسیدهای فرار حاصله همراه با دود (گازهای حاصل از احتراق) منتقل می گردند.

سدیم موجود در سوخت های مایع در ترکیب با اکسید گوگرد باعث تشکیل سولفات خواهد شد. علاوه براین در نقاطی که درجه حرارت بسیار بالا باشد مانند جداره کوره،  پنتا اکسید وانادیوم (V₂O₅) در حالت گازی شکل و بصورت نیمه سیال قرار میگیرد . این مورد اغلب در دیگ بخار لوله آبی مشاهده می شود.

ترکیب اکسید سدیم با پنتا اکسید وانادیوم باعث تشکیل ترکیبات مختلفی از جمله وانادات n Na₂O.V₂O₅، وانادات وانادیل nNa₂O.V₂O₄.mV₂O₅ می شود.

ترکیبات کمپلکس گاهی دارای درجه حرارت تا حدود 249 درجه سانتیگراد می باشند. این ترکیبات با پوشاندن سطوح لوله و یا کوره باعث ایجاد خوردگی در آن خواهند شد..

در برخی موارد مشاهده شده که در طول مدت زمات بسیار کمی و در حدود 100 ساعت گدازه ضخیم در کوره ها تشکیل شده و ضخامت این گدازه بین 3 تا 6 میلیمتر بوده است که با تشکیل لایه عایقی بر روی لوله ها باعث ازدیاد دمای گدازه شده و در نتیجه خوردگی دیگ بخار و بیشتر شده و خاکستر بیشتری ته نشین خواهد شد.

هرچه ضخامت رسوبات گدازه ای بیشتر باشد بدلیل درجه حرارت بالاتر و وجود ماده خورنده به مقدار بیشتر ، خوردگی بیشتری حاصل خواهد شد

گدازه ها در دمای بالاتر راحت تر حرکت میکنند و در مسیرهای عمودی و درزها قرار خواهند گرفت.

این نوع خوردگی انواع فولاد های آلیاژی ساختمانی را تحت تاثیر قرار داده حتی مواد ضدخوردگی عالی مانند انواع آلیازها نیز در برابر این نوع خوردگی مصون نمی مانند. حتی در برخی موارد مشاهده شده که عایق هایی که برای روکش کردن کوره استفاده می شوند  و از مواد نسوز هستند نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند.

خوردگی دیگ بخار

کنترل خوردگی

 

خوردگی بویلر معمولا در سمت گاز داغ یا همان دود تشکیل می شود. مثلا در دیگ بخار فایرتیوب داخل لوله و در دیگ بخار واتر تیوب در خارج لوله. این نوع خوردگی بندرت از همه جهات قابل حذف هستند.

 

کاهش خوردگی دیگ بخار معمولا به یکی از روش های زیر انجام می گیرد:

  • انتخاب سوخت
  • کنترل احتراق
  • خارج کردن متناوب خاکستر
  • استفاده از مواد افزودنی به سوخت

غالباً لازم است که چند مورد از موارد فوق به کار گرفته شود.

مطلب پیشنهادی: دستور العمل نصب دیگ بخار، نگهداری و راه‌اندازی بویلر

بیشتر بخوانید: سختی گیر آب چیست؟|چه کاربردی دارد

نقش اکونومایزر در دیگ بخار و دیگ آبگرم

دیگ آبگرم ژنراتوری 500 هزار کیلو

ادامه فیلم محصولات بویلر دما بخار

تصاویر دیگهای بخار و روغنداغ و آبگرم و ژنراتوری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.