صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

5 نکته برای نگهداری دیگ بخار صنعتی

5 نکته برای نگهداری دیگ بخار صنعتی

 

نگهداری دیگ بخار به صورت مناسب یکی از مهم ترین کارها برای استفاده بهینه از آن است. کلیه مخازن تحت فشار از جمله بویلرهای صنعتی در صورت عدم نگهداری مناسب ممکن است دچار آسیب هایی همچون پوسته پوسته شدن و هدر رفت انرژی شوند.
برای نگهداری ایمن، کارآمد و درست دیگ بخار 5 توصیه پیشگیرانه زیر را انجام دهید:

تمیزکردن بویلر به طور منظم و دوره ای

دوده، پوسته و اشکال دیگر پسماند می توانند سطح داخلی لوله های دیگ بخار را پوشش دهد و باعث کاهش راندمان دیگ، کند شدن انتقال حرارت، و افزایش احتمال شکستگی شوند.

نگهداری دیگ بخار
در صورتی که بدنه بویلر جرمی به ضخامت 0.03تا 0.05 اینچ بگیرد می تواند باعث افت انتقال حرارت تا 10 درصد شود.
تمیز کردن لوله ها به دو صورت مکانیکی و یا با مواد شیمیایی انجام می شود . عملیات اسیدشویی یا دوده زدایی حداقل باید سالیانه صورت گیرد تا از این مسائل جلوگیری شود.

کاهش بلودان بویلر

اگر غلظت مواد جامد محلول در آب (TDSs) در بویلر زیاد باشد این مواد به مرور رسوب کرده و باعث ایجاد پوسته های رسوبی در دیگ خواهد شد.

پوسته رسوبی باعث کاهش کارایی و احتمال خرابی و سوراخ شدن دیگ می شود. تخلیه منظم و کم کم دیگ (بلودان) شامل تخلیه آب از بویلر (دیگ) می شود و از غلظت بالای TDSs یا مواد جامد محلول در آب جلوگیری کرده و مانع تشکیل رسوب می گردد.
در حقیقت بهترین روش جلوگیری از تشکیل اینگونه رسوبات باز نمودن سریع و کوتاه شیر بلودان زیر دیگ است.

تخلیه بلودان بصورت منظم
بهتر است بلودان های کوتاه و در فواصل کمتر انجام شود. به عبارت دیگر بلودان 4 ثانیه ای در هر 8 ساعت بهترو موثرتر از بلودان 12 ثانیه ای در طول یک شبانه روز می باشد.

نظارت و مدیریت کیفیت آب

کیفیت آب تاثیر مستقیم و قابل توجهی بر عملکرد دیگ بخار دارد. برای حفظ کیفیت آب بویلر بررسی منظم مواد معدنی محلول در آب، مایعات ته نشین شده و بررسی وجود نشتی در دستگاه دی اریتور (هوا زدا) لازم و ضروری است.
بازرسی ها باید بیشتر انجام شود. زیرا اندازه و فشار عملیاتی دیگ بخار افزایش می یابد.
به طور کلی برای نگهداری دیگ بخار به طور مناسب لازم است آب ورودی آن به صورت منظم بررسی شود.

بازرسی عایق ها

برای انجام درست نگهداری دیگ بخار مانند کلیه سطوح با درجه حرارت بیشتر از 130 درجه فارنهایت عایق کاری اهمیت دارد. لوله های بخار بدون عایق همچنین شیرها و اتصالات عایق نشده در بویلر مخصوصا بویلر بخار می تواند باعث هدر رفت گرما و کاهش کارایی دیگ بخار شود. بنابراین لازم است بازرسی و عایق کاری بطور مرتب انجام شود.

تهیه منظم و دقیق گزارش های سرویس و نگهداری دیگ بخار

بهترین راه برای اطمینان از درست کار کردن بویلر نگهداری گزارش های دقیق خدمات و نگهداری است.
یادداشت دما و فشار آب و گاز خروجی دودکش و فشار به صورت مرتب و روزانه برای حفظ عملکرد مطلوب و تشخیص مشکلات در طول دوره لازم و ضروری می باشد.
صنایع دما بخار یکی از پیشگامان صنعت و تولیدکننده مخازن تحت فشار و انواع بویلرهای صنعتی از جمله دیگ بخار، دیگ آبگرم دیگ روغن داغ می باشد. برای اطلاعات بیشتر و مشورت با متخصصان خبره با این شرکت تماس بگیرید.

بررسی عوامل انفجار دیگ بخار و راه های پیشگیری از آن

کنترل خروجی دیگ بخار

منبع : honiron

دیگ بخار ژنراتوری-بتن سازی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.