صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

انتخاب بویلر در ساختمان های مسکونی

انتخاب بویلر در ساختمان های مسکونی

در این مقاله به انتخاب بویلر در ساختمان می پردازیم.

انتخاب بهترین بویلر برای ساختمان های مسکونی

امکانات و تجهیزات ساختمان برای موفقیت ملک بسیار مهم هستند.لذا انتخاب بویلر در ساختمان یکی از موضوعات مهم در تامین تاسیسات ساختمان است.

در نظر بگیرید در یک ساختمان اکثر ساکنین حدود ساعت 5 عصر به خانه می رسند. تعدادی از آنها به محض رسیدن از حمام استفاده می کنند، برخی شروع به درست کردن شام می کنند. و عده ای از ماشین لباسشویی استفاده می کنند.

آیا مطمئن هستید سیستم بویلر شما می تواند آب گرم مورد نیاز برای همه ساکنین ساختمان را فراهم آورد.

اگر تجهیزات زیادی در آپارتمان دارید به فضای بیشتر و ورودی بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. همچنین به بیشتر از یک بویلر نیاز پیدا خواهید کرد.

انتخاب دیگ و سیستم لوله کشی دیگ بخار برای ساختمان های مسکونی می تواند گیج کننده و طاقت فرسا باشد. از جمله مواردی که باید به آن توجه داشته باشید:

  • محدودیت فضای عبوری
  • مجموع تعداد حمام ها، سینک های ظرفشویی، سرویس های بهداشتی، لباسشویی ها، ظرفشویی ها و سایر لوازمی که به آب گرم نیاز دارند.
  • در نظر گرفتن ساعات پیک مصرف آب گرم
  • هر گونه محدودیت و یا شرایط مورد نیاز برای تهویه
  • مکان جغرافیایی که شما در آن زندگی می کنید و تغییرات فصلی می تواند به طور مستقیم بر دمای آب تاثیر داشته باشد.
انتخاب بویلر در ساختمان
بویلر برای ساختمان مسکونی

یک بویلر بزرگ یا یک سیستم بویلری برای ساختمان های مسکونی

اگر چه یک بویلر تجاری ممکن است راه حل اقتصادی مناسبی باشد. اما چه اتفاقی می افتد اگر خراب شود. جواب واضح است وقتی بویلر خراب شود شما دیگر دسترسی به آب گرم نخواهید داشت. مثل یک لامپ روشنایی، بویلر هم یا روشن است یا خاموش و وضعیت بینابینی وجود ندارد.

در مقابل، وقتی که شما از سیستم بویلری چندگانه استفاده می کنید بویلرهای دیگر به عنوان ساپورت باقی می مانند تا آبگرم ساختمان را تامین کنند.

بنابراین وقتی یکی از بویلرها خراب شود بویلرهای دیگر نیاز به آبگرم ساختمان را تامین خواهند کرد و تاثیر منفی کمتری بر خروجی مشاهده خواهد شد. می ببنید که انتخاب بویلر در ساختمان می تواند خیلی گسترده تر از انتخاب فقط یک دستگاه باشد.

نکات مهم انتخاب بویلر در ساختمان:

عمر تجهیزات را در نظر بگیرید

شما باید در نظر بگیرید که یک دیگ آبگرم بزرگ با BTU بیشتری کار می کند. و این بدین معناست که با حرارت بیشتری می سوزد. از طرفی هر چند هم که دیگ های تجاری بزرگ از اجزای بادوام تری ساخته شوند، اما حرارت بالای کاری باعث فرسایش و کاهش عمر دیگ می شود.

در حالیکه سیستم حرارتی با بویلرهای چندگانه و ظرفیت کمتر، به بویلرها این امکان را می دهد تا مدت بیشتری عمر کنند و عمر مفید بیشتری داشته باشند.

انتخاب سیستم بویلر در ساختمان

وقتی که یک بویلر بزرگ برای ساختمان در نظر گرفته می شود این بویلر مسئولیت آبگرم کل ساختمان را به عهده خواهد داشت. اگر چه سیستم چندگانه بویلر، می تواند بار کاری را بین چند بویلر تقسیم کند.

با استفاده از یک سیستم مرحله ای چندگانه کارآمد، هر کدام از بویلرها در صورت نیاز وارد کار می شوند. سیستم چندگانه بویلرها می تواند به دو صورت لوله کشی شود. سیستم بالانس یا سری.

به عنوان مثال می خواهیم ببینیم در یک سیستم با سه بویلر B ,A و C این دو روش لوله کشی چگونه خواهند بود.

سیستم بالانس

در سیستم بالانس سه بویلر به صورت موازی لوله کشی می شوند. یعنی سه بویلر بصورت مداوم در حال کار هستند. اما با نرخ پایین تری کار می کنند.

زمانی که یک استفاده کننده در ساختمان به آبگرم نیاز داشته باشند هر سه بویلر برای تامین آبگرم کار می کنند. سیستم بویلر چندگانه بالانس، بهترین راه حل برای بویلرهای چند خانواری در آپارتمان هستند.

سیستم سری

وقتی بویلرها به صورت سری اتصال می یابند در واقع در یک ردیف لوله کشی می شوند و بویلرها بسته به نیاز ساکنین از آبگرم، مورد استفاده قرار می گیرند.

در سیستم سری، بویلر A همیشه در حال استفاده است، بویلر B گاهی اوقات مورد استفاده قرار می گیرد و بویلر C ممکن است بیشتر اوقات استفاده نشود.

با این چینش، بویلر A همیشه با شدت کار می کند بنابراین ممکن است زودتر از دو بویلر دیگر فرسوده و خراب شود.

نصب و راه اندازی دیگ بخار ژنراتوری با ظرفیت 300 کیلو بخار در ساعت

 

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید دیگ آبگرم، قیمت و خرید دیگ بخار، ویدئو انواع دیگ و بویلر، عکس محصولات دیگ بخار

مطلب پیشنهادی: گرمایش با بخار، کنترل خروجی دیگ بخار، راهنمای خرید انواع بویلر | نکات کلیدی انتخاب بویلر استاندارد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.