صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

دیگ بخار در صنایع آرایشی و بهداشتی

دیگ بخار در صنایع آرایشی و بهداشتی

از دیگ بخار در صنایع آرایشی ، هم برای سیستم گرمایشی دستگاه ها و هم به عنوان تمیزکننده بخار استفاده می شود.

 

کاربرد دیگ بخار در صنایع آرایشی به عنوان سیستم گرمایشی

ساخت کرم ها و لوسیون های آرایشی شامل یک فرایند امولسیون است. در این فرایند یک ترکیب روغن، موم و یا چربی با یک جزء آب و یک ماده امولسیون کننده ترکیب می شود.

این کار اغلب در یک مخزن بزرگ انجام می شود. در مخزن مواد تا دمای بالا حدود 158 درجه فارنهایت (70 درجه سانتیگراد) گرم می شوند.

توزیع یکنواخت و کنترل دقیق دما برای جلوگیری از سخت شدن یا سوختن در این فرایند بسیار مهم است. باید دما را طوری تنظیم کرد تا گرما به طور مساوی پخش شود. همچنین نقاط داغ را کاهش دهد زیرا باعث سوزاندن یا آسیب دیدن مواد می شود.

در تولید مواد آرایشی، دیگ بخار جایگزین فرآیند گرمایش المنت برقی قدیمی شده است. از دیگ برای تأمین گرمای غیر مستقیم – بیش از 90 درجه – به یک دستگاه گرمایشی که حاوی محصولاتی مانند روغن نارگیل است، استفاده می شود.

این فرایند برای تولید لوازم آرایشی از جمله لوسیون دست، شامپو، و غیره کاربرد دارد.

مطلب پیشنهادی: قطعه شویی صنعتی با دستگاه تمیزکننده بخار، کاربرد دیگ بخار در پرورش قارچ

در بیشتر کشورها برای تقطیر اسانس ها معمولا از روش تقطیر نوبتی استفاده میکنند. دستگاه تقطیر برای استخراج روغن های اساسی از گیاهان دارویی با استفاده از جریان بخار استفاده می شود.

می توانید از استخراج کننده (تقطیر کننده) برای کلیه گیاهان تازه و خشک که روغن آنها با جریان بخار قابل استخراج است استفاده کنید. مانند اسطوخودوس، نعناع، رزماری، آویشن، خلیج، مریم گلی، پونه کوهی، بابونه، گل رز و …

مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده دستگاه تقطیر نوبتی عبارتند از دستگاه مولد بخار، دیگ بخار، سردکن و قسمت جمع‌ آوری اسانس.

از آنجایی که این روش از کارایی بالایی برخوردار است، از این رو همواره برای استخراج اسانس ها از روش تقطیر نوبتی استفاده میشود.

در مقیاس نیمه صنعتی معمولا از دیگ هایی با ظرفیت سه تا پنج متر مکعب استفاده می شود، ولی می توان از دیگ هایی با ظرفیت بالا‌تر نیز استفاده نمود.

مطلب پیشنهادی:کاربرد تمیزکننده بخار در صنایع غذایی

 

استفاده دیگ بخار در استخراج اسانس های گیاهی

از دیگ بخار در صنایع آرایشی برای استخراج اسانس های گیاهی نیز استفاده می شود، از این اسانس ها در صنایع آرایشی، عطر سازی و مواد شوینده استفاده‌های فراوانی می شود.

استفاده بیش از ظرفیت از دیگ بخار صحیح نمی باشد، زیرا در حرکت بخار داخل آن ایجاد اشکال نموده، مشکلاتی را در استخراج اسانس به وجود می آورد.

به هر حال پس از تکمیل ظرفیت دیگ، در آن را می بندند و لوله بخار را به سرد کن وصل می نمایند.

پس از به کار افتادن دستگاه مولد بخار و ورود بخار به دیگ، از آنجایی که بخار به فضای بزرگی وارد می شود، فشار آن از 400 تا 700 کیلو پاسکال به 10 کیلو پاسکال کاهش می یابد، همچنین بر اثر برخورد با اندام های سرد گیاه، دمای آن نیز از 150 تا 170 درجه سانتیگراد به صد درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

پس از ورود متناوب بخار به دیگ، عمل استخراج اسانس از اندام های مورد نظر انجام می گیرد. دمای موجود در داخل آن در 100 درجه سانتیگراد ثابت باقی می ماند. هنگامی که بخار متراکم می شود از آن، اسانس جدا می شود.

مطلب پیشنهادی:تمیزکننده بخار و نظافت هتل‌، رستوران‌ و کافه‌ها

دیگ بخار در صنایع آرایشی
کاربرد بویلر در صنایع آرایشی

کاربرد به عنوان تمیز کننده

تولید صابون و مواد شوینده می تواند محیط کار و سطوح را لغزنده جلوه دهد و همچنین ضایعات جامدی که از پردازش دستگاه ها ایجاد می شوند باعث ایجاد مشکلات ایمنی و بهداشتی می شوند.

دستگاه های آب شستشوی سنتی یا آب جت در رفع این مشکلات زیاد خوب عمل نمی کنند و ممکن است شرایط کار را بدتر کنند.

با این وجود، نیروی متمرکز بخار با دقت بسیار زیادی عمل می کند، حتی در مکان هایی که دسترسی به آن دشوار است حتی با وجود مدار های برقی و نبود آب جاری، باعث می شود تمیز کردن سریع و ایمن باشد.

همچنین جهت تمیز کردن خطوط تولید از بین بردن زباله های فرایندها، بهداشت آزمایشگاه ها و تمیز کردن دستگاه ها نیز کاربرد دارد.

ضدعفونی محیط و سطوح مختلف با کمک بخار

 

مطلب پیشنهادی: ضد عفونی کردن با بخار در مراکز درمانی با استفاده از تمیزکننده بخار

ورق استیل در بویلر

گالری فیلم بویلرها

تصاویر محصولات دما بخار مشهد را ببینید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.