صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

دیگ بخار روغنداغ-Thermal oil steam generators

دیگ بخار روغنداغ-Thermal oil steam generators

فیلم دیگ بخار روغنداغ – دیگ بخاری که با سوخت روغن حرارتی بخار تولید می کند.

دیگ بخار روغنداغ Thermal oil steam generators چیست؟

دیگ بخار با روغن حرارتی، یک راه حل عالی برای مشتریانی است که در تاسیسات خود به بخار نیاز دارند اما در مقیاس کوچک و هزینه کمتر.

در ژنراتور بخار روغن حرارتی، از روغن حرارتی با دمای بالا برای گرم کردن آب در درام و ایجاد بخار استفاده می شود. هنگامی که روغن انتقال حرارت با دمای بالا از طریق لوله جریان می یابد، گرما آزاد شده و آب موجود در دیگ بخار به بخار اشباع تبدیل می شود و می توان از این بخار استفاده کرد.

شرکت صنایع دما بخار مشهد با تکیه بر بیش از 10 سال تجربه در صنعت ساخت انواع بویلر، طرحی خلاقانه با ارزش افزوده ایجاد کرده است که تأثیر مثبتی بر هزینه های تاسیسات بخار دارد.

دیگ بخار روغنداغ چگونه کار می کند؟

تمامی محصولات شرکت صنایع دما بخار مشهد(دیگ بخار- دیگ آبگرم- دیگ آبداغ- دیگ روغن داغ)

دارای 1 سال ضمانت و 15 سال خدمات پس از فروش می باشند.

عکس دیگ آبگرم و آبداغ عکس دیگ بخار-steam boiler عکس دیگ بخار فوری ژنراتوری-steam boiler generator

عکس دیگ روغنداغ-thermal oil boiler

دیگ بخار روغنداغ – Thermal oil steam generators – چگونه کار می کند؟

روغن داغی که از دیگ روغنداغ می آید از طریق لوله‌ها، درون مولد بخار جریان می یابد، به همین خاطر، کارایی داغ کننده روغن، تأثیر مستقیمی بر کارایی دستگاه بخار دارد. سپس گرما آزاد شده و لوله‌ها آب را در پوسته مولد بخار داغ می‌کنند و آب موجود در دیگ بخار به بخار اشباع تبدیل می شود تا بخار ایجاد شود.

در دستگاه بخار ژنراتوری روغنداغ، لوله های گرم شده، هرگز از روغن داغی که در آنها جریان دارد داغتر نمی شوند. در حالیکه در دیگ بخار معمولی اینگونه نیست. مهم ترین نکته اقتصادی و صرفه جویی در یک دستگاه بخار با روغن داغ، عدم نیاز به اپراتور است. این موضوع منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های عملیاتی در مقایسه با دیگ بخار می شود که در بیشتر مواقع به یک اپراتور دارای مجوز نیاز دارد.

 

مزایای دیگ بخار با روغنداغ چیست؟

آیا بین خرید یک دیگ بخار و یک دستگاه بخار با روغن حرارتی برای تاسیسات خود مردد هستید و تفاوتها و مزیت ها را مقایسه می کنید؟ با ما همراه باشید تا انتخاب صحیحی داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که دیگهای بخار روغنداغ مزایای قابل توجهی نسبت به بویلرهای دیگر دارند که برخی از آنها عبارتند از:

ایمنی بالاتر:

دیگ بخار با روغن حرارتی در مقایسه با دیگر دیگ‌ها با فشار کمتری کار می‌کنند و خطر انفجار و سایر خطرات ایمنی مرتبط با دیگ‌های بخار فشار بالا را کاهش می‌دهند.

راندمان بهبود یافته:

ژنراتورهای بخار روغن داغ معمولاً بازده حرارتی بالاتری در مقایسه با دیگهای بخار سنتی دارند. آنها از یک سیستم حلقه بسته استفاده می کنند که در آن روغن حرارتی گرم شده و به گردش در می آید و در نتیجه انتقال حرارت بهتر و کاهش تلفات انرژی انجام می شود.

راندمان حرارتی دیگ بخار روغن حرارتی 10 درصد بیشتر از دیگ بخار است.

بهینه سازی

کنترل دمای دقیق تر:

ژنراتورهای بخار با روغنداغ کنترل دقیق دما را ارائه می دهند که امکان گرمایش مداوم و دقیق را فراهم می کند. کنترل دقیق دما به ویژه در کاربردهایی که حفظ یک دمای خاص حیاتی است، مانند فرآیندهای صنعتی خاص، مهم است.

طراحی فشرده:

ژنراتورهای بخار سیال حرارتی اغلب فشرده‌تر هستند و در مقایسه با دیگ‌ها به فضای کمتری نیاز دارند. این می تواند در تاسیساتی که فضا محدود است سودمند باشد.

تطبیق پذیری:

ژنراتورهای بخار با سیال حرارتی می توانند از منابع گرمایی مختلفی از جمله گاز طبیعی، گازوئیل، زیست توده و بازیابی حرارت هدر رفته استفاده کنند. این تطبیق پذیری باعث انعطاف پذیری بیشتر در انتخاب مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین منبع سوخت برای یک کاربرد خاص می شود.

کاهش تعمیر و نگهداری:

ژنراتورهای بخار روغنداغ معمولاً طراحی ساده‌تر و اجزای کمتری در مقایسه با دیگ‌ها دارند که در نتیجه نیازمندی‌ها و هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری دارند. آنها نیازی به تصفیه آب یا سیستم های دمیدن ندارند، که تلاش های تعمیر و نگهداری را بیشتر کاهش می دهد.

راه اندازی و خاموش شدن سریعتر:

ژنراتورهای بخار سیال حرارتی زمان راه اندازی و خاموشی سریع تری نسبت به بویلر بخار دارند. این امکان، پاسخ سریعتر به تغییرات تقاضای گرما و بهبود راندمان عملیاتی را فراهم می کند.

سازگار با محیط زیست:

مولد بخار روغن حرارتی نسبت به دیگ بخار سازگارتر با محیط زیست است زیرا هیچ گاز خروجی یا خاکستر تولید نمی کند. تجهیزات کمکی مورد نیاز آن فقط یک پمپ تغذیه آب است.

سرعت تولید بخار :

ژنراتور بخار روغنداغ می تواند سرعت تولید بخار سریع و فشار بخار پایدار را فراهم کند.

 

طراحی دیگ بخار روغنداغ

طراحی و ساخت دیگ بخار روغنداغ چگونه است؟

استانداردهای ملی و بین المللی

ژنراتورهای بخار با استفاده از روغن حرارتی به عنوان مایع انتقال حرارت، همگی بر اساس اصول سنتی دیگ بخار توسعه یافته اند. بنابراین آنها 100٪ از نوع Header-Coil جوش داده شده هستند که مطابق با استانداردهای ASME و EN طراحی شده اند. این در مقایسه با مبدل‌های حرارتی دیگ و پوسته و لوله استاندارد TEMA به مزایای عملیاتی زیادی کمک می‌کند و پتانسیل کاهش LCOE را تا 5 تا 10 درصد دارد.

مطلب مرتبط: گواهینامه و تاییدیه های استاندارد بویلر دما بخار مشهد

سریع‌ترین رشد دما با نرخ ۱۰ درجه سانتی‌گراد در دقیقه:

سیستم‌های تولید بخار با استفاده از روغن حرارتی می‌توانند به سرعت افزایش پیدا کنند. شروع سریع این اطمینان را میدهد که بیش از ۳۰ دقیقه تولید انرژی اضافی در یک زمان عملیاتی روزانه ۹ ساعته صورت می‌گیرد و در نتیجه درآمد روزانه افزایش می‌یابد.

 

 قابلیت ساخت و نصب آسان:

اصل کلی طراحی ژنراتورهای بخار برای به حداقل رساندن کار نصب در محل و صرفه‌جویی‌های مرتبط با آن انجام شده است. سیستم‌های بویلر روغن حرارتی به طور کامل برای جایگذاری مناسب در طرح کارخانه طراحی شده‌اند. آنها برای نصب مستقیم در محل آماده شده اند و لوله‌کشی اتصال نیز پیش‌تولید شده است تا زمان نصب را کاهش دهد.

 

سیستم های بخار کاملا بهینه شده:

صنایع دما بخار مشهد بیشترین تاکید را بر روی نظارت بر سابقه عملکرد فناوری‌های خود می‌گذارد تا به طور مداوم کارایی آن‌ها را بهینه کند.

 

طراحی مطمئن و ایمن:

دیگ بخار روغنداغ در صنایع دما بخار با تمامی اصول استانداردهای شرکت ISQI و با مواد با کیفیت و روشهای اصولی ساخته می شود و  2 سال گارانتی برای این محصول فراهم گردیده است.

کاربردهای دیگ بخار با روغنداغ چیست؟

ژنراتور بخار روغن حرارتی می‌تواند با گرم‌کننده روغن حرارتی استفاده شود. این دستگاه به طور گسترده در صنایع فرآوری غذا، صنعت لاستیک، فرآوری چوب، صنعت تولید روغن و … استفاده می‌شود. این دستگاه می‌تواند نیاز به یک گرم‌کننده روغن حرارتی را برای تولید روغن حرارتی گرم و بخار به صورت همزمان برآورده کند که موجب صرفه‌جویی زیادی در سرمایه‌گذاری و هزینه‌های نیروی کار می‌شود. این دستگاه، از روغن حرارتی به صورت مداوم برای تولید بخار استفاده می‌کند که می‌تواند بخار را جایگزین کرده و از نیاز به دیگ بخار جلوگیری کند.

ویدئوی عملکرد دیگ بخار روغنداغ

 

 

 

یکی دیگر از محصولات دما بخار دیگ آبگرم و آبداغ است برای کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک شوید.

اگر در زمینه کارواش فعالیت می کنید و به دنبال دستگاه کارواش کاربردی و ایمن هستید حتما از سایت کارواش ما دیدن فرمایید.

 

2 نظر

 • سلام
  ایا دیگ بخار با روغن حرارتی در ظرفیت بالا هم ساخته میشه؟ ایا
  در ظرفیت بالا این دستگاه مناسبتره یا دیگ بخار و یا دیگ
  روغنداغ؟

  • سلام وقت بخیر
   بله دیگ بخار با روغن داغ در ظرفیت بالا توسط شرکت صنایع دما بخار مشهد ساخته میشه.
   این دستگاه در مواردی که در مقاله ذکر شده نسبت به دیگ بخار بهتره و دستگاهیه که سوختش روغنداغ است و شما با توجه به کاربری و اینکه در حال حاضر کدام دیگ رو در اختیار دارید دیگ مناسب را انتخاب کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید مقالات زیر را مطالعه کنید:
   دیگ بخار و دیگ روغنداغ

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.