2018 11جولای

دیگ بخار ۵ تن (۵۰۰۰ کیلوئی)

دیگ بخار ۵ تن (۵۰۰۰ کیلوئی) جزء دیگ‌ های بخار سایز بزرگ می‌باشد که مناسب صنایع بزرگ است. فشار بخار خروجی این دستگاه بسیار بالا می‌باشد بنابراین می‌توان در کاخانجات و صنایع مختلف از این دیگ بخار استفاده نمود.

این صنایع از دیگ بخار برای تولید بخار اشباع و بخار داغ برای انجام کارهای خود بهره می برند. دیگ بخار پنج تن یا بویلر ۵۰۰۰ کیلو تولید شده توسط این شرکت مشابه دیگر دیگ های بخار تولیدی دارای سه پاس حرارتی کامل و در نتیجه راندمان حرارتی بالایی می باشد.

طراحی این مدل بویلر بخار از نوع لوله آتشی (Fire Tube) و نوع کوره عقب تر (Wet Back) می‌باشد.

این دستگاه می‌تواند بخار اشباع (saturater steam) بدون آب در ظرفیت بالا تولید و بطور منظم و مداوم و در سه شیفت کاری روشن نگه داشته شود. همانطور که بیان شد بخار تولیدی این دستگاه فشار و حجم مناسبی دارد.

بویلر ۵ تن نیز مانند بقیه بویلرهای تولیدی توانایی کار با انواع سوخت‌های متداول و حتی بصورت دوگانه سوز را دارد.

دیگ بخار ? تن

دیگ بخار ۵ تن

دریافت مشاوره خرید

ویژگی های فنی دیگ بخار پنج تن:

  • امکان تولید بخار با فشار کار ۱۶ اتمسفر وجود دارد.
  • تولید شده در سه پاس حرارتی کامل و در نتیجه راندمان حرارتی بسیار مناسب
  • افزایش سطح حرارتی بدلیل نوع طراحی عقب‌تر(wet back)،
  • مصرف سوخت بسیار پایین و راندمان حرارتی بالا
  • امکان بالا بردن بازده حرارتی تا حدود ۹۵ درصد با نصب اکونامایزر در خروجی دودکش
  • عدم نیاز به فونداسیون مخصوص بدلیل طراحی شاسی فولادی یکپارچه و پایه های زینی.
  • طراحی آن بصورت پکیج یکجاو همچنین تجهیزات که یکجا که این ویژگی باعث آسان شدن جایجایی شده است.
  • امکان نصب سیستم مانیتورینگ و PLC و کنترل تمام اتوماتیک کارکرد و تولید بخار

مواد اولیه مورد استفاده دیگ بخار پنج تن

استاندارد ۴۲۳۱ که استاندارد تولید مخازن تحت فشار است در ساخت مخزن و اجزاء اساسی دیگ بخار پنج تن از ورق هایی مطابق استفاده شده است، فقط از ورق های آلیاژی منگنزدار که با استاندارد انگلیسی BS 1501 مطابقت داشته باشند، استفاده می‌شود.

این ورق‌ها کاملا مورد تایید شرکت بازرسی و اداره استاندارد ایران است.

همچنین لوله‌های آتش یا عبور دود بر طبق استاندارد ۴۲۳۱ باید از نوع آلیاز آتشخوار و بدون درز بوده و با استانداردهای BS 3059 & BS 3601 مطابقت داشته باشد.

در این نوع بویلر از لوله های St 35.8 منطبق بر استاندارد آلمان استفاده می شود.

میل مقاومهای مصرفی از نوعآلیاژیدارای گواهی از آزمایشگاه متالوژی رازیدر تهران می‌باشند.

بصورت کلی همه مواد بکار رفته دارای استانداردها و تاییدیه‌ های مورد نیاز می باشد.

برای ساخت هر یک از اجزای دیگ بخار ۵ تن از بهترین مواد اولیه تولید داخل و در صورت لزوم و نیاز مشتری بهترین مواد خارجی موجود در بازار که مورد تایید اداره استاندارد می باشند استفاده شده است.

فرآیند ساخت دیگ بخار ۵ تن و آزمایش های لازم

تجهیزات لازم برای انجام عملیات ساخت دیگ بخار که شامل برشکاری و سوراخکاری می باشد بطور کلی موردتایید شرکت بازرس فنی و اداره استاندارد هستند.

جوشکاری‌های مورد نیاز نیز طبق دستورالعمل یا WPS و بر مبنای الزامات استاندارد و به طور کاملا فرآیندی و کنترل شدهانجام می‌شوند.

کلیه تست‌های لازم مثل تست غیر مخرب جوشکاری (NDT) و تست هیدرواستاتیک (تست با آب) زیر نظر کارشناس اداره استاندارد و در صورت لزوم در حضور بازرس فنی و منطبق بر قوانین اداره استاندارد صورت می پذیرد.

بعد از انجام آزمایشات لازم نوبت به عایق‌کاری، رنگ و روکش دیگ می‌رسد.

به منظور کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف سوخت برای عایقکاری بدنه دیگ بخار سه تن از بهترین مواد استاندارد مورد تایید کارشناسان خبره استفاده می شود.

برای روکش دیگ نیز از ورقهای استیلاستفاده می‌گردد.

تجهیزات جانبی دیگ بخار ۵ تن

برای تهیه مشعل دیگ با توجه به نوع نیاز و مصرف مشتریان معمولاً از نوع گازی، گازوئیلی یا دوگانه سوز و از محصولات تولیدی کارخانجات معتبر استفاده می‌شود.

همچنین کلیه تجهیزات جانبی دیگر مانند پمپ تغذیه، دستگاه‌ های کنترلی فشار و سطح آب، شیر آلات مصرفی هر کدام از بهترین برندهای ایرانی یا خارجی موجود در بازار که مورد تایید اداره استاندارد باشند تهیه خواهد شد.

در این دیگ بخار تابلوی کنترل فرمان تمام اتوماتیک وجود دارد که کلیه اعمال کنترلی دیگ مثل دستورات قطع و وصل پمپ و مشعل را صادر می‌نماید و شامل قطعات و اجزایی همانند کلیدهای استارت و فرمان، کنترل کننده فاز، انواع فیوزها، آژیر خبر و … می باشند.

این قطعات نیز با توجه به نوع سفارش مصرف کننده از بهترین برندهای موجود تهیه شده و در ساخت تابلوی کنترل فرمان بکار گرفته می شود.