۱۳۹۷ ۲۰تیر

دیگ بخار ۳۰۰ کیلو طرح افقی

طراحی دیگ بخار ۳۰۰ کیلو بصورت عقب تر (wet back) بوده و بصورت لوله آتشی (Fire Tube) و دارای سه پاس حرارتی می باشد. ظرفیت تولید بخار این دیگ همانطور که از نام آن مشخص است 300 كيلوگرم بر ساعت مي باشد.دیگ بخار ۳۰۰ کیلو را می توان بصورت یک پکیج پرتابل و متحرک ساخت بنابراین استفاده از آن بسیار آسان بوده و مراحل نصب آن نیز بسیار ساده می باشد.

کاربردهای این دیگ بخار در صنایع کوچک تولید مواد غذایی ، کارگاه های ساخت بتن، تهیه آب مقطر، صنعت عرقیجات و گلاب، شستشوی صنعتی (کارواش های کوچک و متوسط ، شستشوی ابزار صنعتی و …) سالن های پرورش قارچ و موارد متعدد دیگر می باشد.

سوخت رایج دستگاه انواع سوخت های فسیلی مایع و گاز می باشد. همچنین انجام تعمیرات این نوع دیگ بخار بسیار راحت و ساده است.

 

ویژگی های فنی :

  • فشار کاری بخار متوسط و حدود  6 تا 10  اتمسفر
  • بازدهی بالا و در نتیجه مصرف سوخت بسیار پایین بدلیل استفاده از سه پاس حرارتی و همچنین افزایش سطح حرارتی بدلیل عقب تر بودن آن
  • امکان نصب و جابجایی راحت دستگاه بدلیل پکیج بودن آن
  • امکان افزایش بازده حرارتی به حدود 90 درصد با نصب اکونومایزر در خروجی دودکش
  • عدم نیاز به فونداسیون مخصوص بدلیل برخورداری از شاسی یکپارچه
  • ویژگی کنترل تمام اتوماتیک کارکرد و تولید بخار
  • امکان نصب سیستم مانیتورینگ و PLC و کنترل تمام اتوماتیک کارکرد و تولید بخار
دیگ بخار ۳۰۰ کیلو

دیگ بخار ۳۰۰ کیلو

دریافت مشاوره خرید

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت دیگ بخار ۳۰۰ کیلو

دیگ بخار 300 کیلو نیز مانند همه محصولات تولید شده توسط این شرکت با استفاده از بهترین مواد اولیه موجود در بازار اعم از ایرانی و خارجی که مورد تایید اداره استاندارد می باشند ساخته شده است. ورق های فولادی بکار گرفته شده مطابق با استاندارد انگلیسی BS 1501 می باشد که در تولید مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاملا مورد تایید شرکت بازرسی و اداره استاندارد ایران است.

همچنین لوله های آتش یا عبور دود بر طبق استاندارد 4231 باید از نوع آلیاز آتشخوار و بدون درز بوده و با استانداردهای BS 3059 & BS3601 مطابقت داشته باشد. در این نوع دیگ از لوله های St35.8 منطبق بر استاندارد آلمان استفاده می شود.

کلیه مواد بکار رفته دارای استانداردها و تاییدیه‌های مورد نیاز می باشد . همچنین روکش دیگ از ورقهای استیل ضد زنگ استفاده شده است و عایقکاری بدنه بوسیله بهترین مواد مورد تایید و استاندارد انجام شده تا اتلاف حرارتی در پایین ترین حد ممکن باشد.

فرآيند ساخت دیگ بخار ۳۰۰ کیلو

کلیه عملیات جوشکاری، سوراخکاری و برشکاری در این فرآیند با استفاده از تجهیزات مورد تایید بازرس فنی و کاملا مطابق با الزامات اداره استاندارد و بصورت کاملا فرآیندی و کنترل شده انجام می شود. در هر مرحله از کار تست‌های لازم بصورت کاملا فنی و در حضور کارشناس و بازرس مورد تایید اداره استاندارد صورت می‌گیرد.

تجهيزات جانبی

مشعل دیگ با توجه به نیاز مشتری می تواند از انواع مشعل های با سوخت فسیلی موجود در بازار اعم از گازی، گازوئیلی یا دوگانه سوز تهیه شود. کلیه تجهیزات جانبی بکار رفته در این محصول اعم از مشعل، پمپ تغذیه، دستگاه های کنترلی فشار و سطح آب، شیر آلات مصرفی و تابلو کنترل فرمان کاملا اتوماتیک، کلیدهای استارت و فرمان و …  با توجه به نوع نیاز و مصرف مشتریان از معتبرترین کارخانجات این حوزه در داخل و خارج کشور تهیه می‌گردد.

نظر خود را ثبت کنید