۱۳۹۷ ۲۰تیر

دیگ بخار دو تن (2۰۰۰ کیلویی)

دیگ بخار دو تن (2۰۰۰ کیلویی) کوچکترین دیگ در رده ظرفیت های متعارف دیگ بخار سایز بزرگ می باشد که مناسب صنایع متوسط و تا حدودی بزرگ است . حوزه کاربردهای این نوع دیگ بخار بسیار متنوع بوده و کارخانجات تولیدی و شرکت های زیاد متقاضی استفاده از آن می باشند.

طراحی اين مدل بويلر بخار از نوع لوله آتشي (Fire Tube) با ساختمان سه پاس حرارتي كامل و  نوع كوره  عقب تر (Wet Back) مي باشد.

این دیگ بخار در صنایع تولید مختلف از جمله تولید مواد غذایی، صنایع کاغذسازی و مواد سلولوزی، صنعت نساجی، کیورتینگ بتن ، ساخت یونولیت و تردی پنل، کارخانجات تولید قند و کاربردهای مختلف دیگر می‌باشد.

این دستگاه توانایی تولید بخار بخار اشباع بدون آب در ظرفیت متوسط و در سه شیفت مداوم کاری دارد. عدم نیا به خاموشی بعد از یک شیفت کاری و توانایی کار با انواع سوخت های متدوال از ویژگی های خاص این دیگ بخار است.

توليد بخار اشباع بدون آب با ظرفيت هاي كاري متوسط و توانايي كار در سه شيفت مداوم كاري ، بدون خاموشي بويلر و توانايي كار با انواع سوخت هاي مايع  از مزيت هاي عمده اين دستگاه مي باشند.

دیگ بخار دو تن

دیگ بخار دو تن

دریافت مشاوره خرید

ویژگی های فنی دیگ بخار دو تن:

  • فشار کار بخار متعارف 8 اتمسفر است اما امکان طراحی دیگ در فشارهای بالاتر تا 16 اتمسفر هم وجود دارد.
  • این دیگ بخار مطابق استانداردهای بین المللی در سه پاس حرارتی تولید شده
  • همچنین طراحی آن بصورت وت بک (عقب تر) می باشد که باعث افزایش سطح حرارتی آن میگردد،
  • راندمان بالایی دارد و مصرف سوخت آن کاهش بسیاری داشته است.
  • با وجود امکان نصب اکونامایزر در خروجی دودکش، می توان راندمان حرارتی این دیگ بخار را تا حدود 95 درصد افزایش داد.
  • طراحی شاسی و پایه های زینی به گونه ای انجام شده که نیازی به فونداسیون مخصوص ندارد.
  • طراحی بویلر و تجهیزات آن بصورت پکیج یکجا که نصب و انتقال ساده آن را براحتی امکانپذیر نموده است.
  • امکان نصب سیستم مانیتورینگ و PLC و کنترل تمام اتوماتیک کارکرد و تولید بخار

 

مواد اولیه مورد استفاده دیگ بخار دو تن

ورقهاي مصرفي در ساخت مخزن و اجزاء تحت فشار دیگ بخار  دو تن مطابق استاندارد 4231 که استاندارد تولید مخازن تحت فشار است، فقط از ورقهای آلیاژی منگنزدار که با استاندارد انگلیسی BS 1501 مطابقت داشته باشند ، استفاده مي گردد. این ورق ها کاملا مورد تایید شرکت بازرسی و اداره استاندارد ایران است.

همچنین لوله های آتش یا عبور دود بر طبق استاندارد 4231 باید از نوع آلیاز آتشخوار و بدون درز بوده و با استانداردهای BS 3059 & BS3601 مطابقت داشته باشد. در این نوع بویلر از لوله های St35.8 منطبق بر استاندارد آلمان استفاده می شود.

کلیه مواد بکار رفته دارای استانداردها و تاییدیه‌های مورد نیاز می باشد . همچنین روکش دیگ از ورقهای استیل ضد زنگ استفاده شده است و عایقکاری بدنه بوسیله بهترین مواد مورد تایید و استاندارد انجام شده تا اتلاف حرارتی در پایین‌ترین حد ممکن باشد.

بطور کلی برای ساخت کلیه اجزای این دیگ بخار از بهترین مواد اولیه ایرانی و خارجی موجود در بازار که مورد تایید اداره استاندارد می باشند استفاده شده است.

فرآيند ساخت

در این مدل دیگ بخار نیز برای انجام عملیات برشکاری و سوراخکاری ها بطور کلی تجهیزات مورد تایید شرکت بازرس فنی و اداره استاندارد بکار گرفته می شوند.

جوشکاریهای لازم  برطبق دستورالعمل یا  WPS و مطابق الزامات استاندارد و به طور کاملا فرآیندی و کنترل شده انجام می شوند.

کلیه تست های لازم مثل تست غیرمخرب جوشکاری( NDT)  و تست هیدرواستاتیک (تست با آب) زیر نظر کارشناس اداره استاندارد و در صورت لزوم در حضور بازرس فنی و منطبق بر قوانین اداره استاندارد انجام می شود.

به منظور کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف سوخت برای عایقکاری بدنه دیگ بخار دو تن از بهترین مواد استاندارد  مورد تایید کارشناسان خبره استفاده می شود.

برای روکش دیگ نیز از ورقهای استیل استفاده می‌گردد.

تجهیزات جانبی

برای تهیه مشعل دیگ :با توجه به نوع نیاز و مصرف مشتریان معمولاً  از نوع گازوئیلی یا دوگانه سوز و یا نوع دیگر و از محصولات تولیدی کارخانه جات معتبر تعیین می گردد.

همچنین کلیه تجهیزات جانبی دیگر مانند  پمپ تغذیه، دستگاه های کنترلی فشار و سطح آب، شیر آلات مصرفی هر کدام از بهترین برندهای ایرانی یا خارجی موجود در بازار که مورد تایید اداره استاندارد باشند تهیه خواهد شد.

در این دیگ بخار تابلوی کنترل فرمان تمام اتوماتیک وجود دارد که کلیه اعمال کنترلی دیگ مثل دستورات قطع و وصل پمپ و مشعل را صادر می نماید شامل قطعات و اجزایی همانند کلیدهای استارت و فرمان، کنترل کننده فاز، انواع فیوزها، آزیرخبر و … می باشند که این قطعات نیز با توجه به نوع سفرش مصرف کننده از بهترین برندهای موجود تهیه شده و در ساخت تابلوی کنترل فرمان بکار گرفته می شود.

 

نظر خود را ثبت کنید