۱۳۹۷ ۲۰تیر

دیگ بخار یک تن (۱۰۰۰ کیلویی)

دیگ بخار یک تن (۱۰۰۰ کیلویی) نیز مانند بقیه محصولات دیگ بخار تولیدی این شرکت از نوع دیگ بخار لوله آتشی (Fire Tube) بوده و سه پاس حرارتی دارد و طراحی آن بصورت عقب تر (wet back) می باشد به همین دلیل راندمان حرارتی بالایی دارد. همانطور که از نام این محصول مشخص است ظرفیت بخار تولیدی 1000 كيلوگرم در ساعت مي‌باشد.بدلیل اینکه دیگ بخار یک تن نیز مانند بقیه بویلرهای ظرفیت متوسط این شرکت بصورت یک پکیج قابل حمل ساخته شده است لذا استفاده از آن بسیار آسان است و مراحل نصب راحتی دارد.

با توجه به حجم بخار تولیدی مناسب دیگ بخار یک تن را میتوان برای مصارف متعددی به کار برد. کارگاه های تولیدی مختلف، صنایع کوچک و متوسط ، مصارف باغبانی و گلخانه ای و همچنین مصارف شستشوی صنعتی مختلف کاربرد دارد

دیگ بخار هزار کیلویی را نیز می‌توان گازسوز یا گازوئیل سوز تولید نمود همچنین در صورت تقاضا و نیاز مشتری امکان ساخت این دیگ بخار بصورت دوگانه سوز نیز فراهم می باشد . انجام تعمیرات و تعویض قطعات در این بویلر بدلیل نوع طراحی بسیار راحت می باشد. هرچند نباید تعمیر و تعویض قطعات توسط افراد ناآشنا و غیر فنی انجام شود.

دیگ بخار یک تن

بزرگ دیگ بخار یک تن

دریافت مشاوره خرید

ویژگی های فنی دیگ بخار یک تن :

  • فشار کاری بخار مناسب و متوسط در حدود 6 تا 10 اتمسفر
  • بازدهی بالا و در نتیجه مصرف سوخت بسیار پایین بدلیل استفاده از سه پاس حرارتی
  • افزایش سطح حرارتی بدلیل عقب تر بودن آن
  • امکان نصب و جابجایی راحت دستگاه بدلیل پکیج بودن آن
  • بهبود بازده حرارتی با نصب اکونومایزر در خروجی دودکش تا 90 درصد
  • استفاده از شاسی یکپارچه و در نتیجه عدم نیاز به فونداسیون مخصوص
  • کنترل خودکار عملکرد و تولید بخار با نصب سیستم مانیتورینگ و PLC

 

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت دیگ بخار یک تن

در ساخت دیگ بخار یک تن از بهترین مواد اولیه موجود در بازار اعم از ایرانی و خارجی استفاده شده است که همگی مورد تایید اداره استاندارد می‌باشند .  استاندارد انگلیسی BS 1501 در تهیه ورق های فولادی مورد استفاده در ساخت مورد توجه قرار گرفته. این استاندارد در تولید مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد و شرکت بازرسی و اداره استاندارد ایران آن را کاملا تایید می نماید.

همچنین لوله های آتش یا عبور دود بر طبق استاندارد 4231 باید از نوع آلیاز آتشخوار و بدون درز بوده و با استانداردهای BS 3059 & BS3601 مطابقت دارند. در ساختمان این دیگ مطابق استاندارد کشورهای اروپایی از جمله آلمان از لوله‌های St35.8  استفاده می‌شود.

کلیه استانداردها و تاییدیه‌های مورد نیاز در تهیه مواد اولیه در نظر گرفته شده است. همچنین در ساخت روکش دیگ از ورقهای استیل ضد زنگ استفاده شده است و جهت راندمان حرارتی بالاتر عایقکاری بدنه بوسیله بهترین مواد مورد تایید و استاندارد انجام شده است.

 

فرآيند ساخت دیگ بخار یک تن

همه عملیات ساخت از جمله جوشکاری، سوراخکاری و برشکاری با استفاده از تجهیزات مورد تایید بازرس فنی و کاملا مطابق با الزامات اداره استاندارد و بصورت کاملا برنامه ریزی شده و کنترل شده انجام می شود. بعد از هر مرحله از کار کلیه تست‌های لازم بصورت کاملا فنی و در حضور کارشناس و بازرس مورد تایید اداره استاندارد صورت می‌گیرد.

 

تجهيزات جانبی

مشعل دیگ با توجه به نیاز مشتری می تواند گازی، گازوئیلی یا دوگانه سوز باشد. برای تهیه مشعل نیز بهترین و معتبرترین سازندگان درنظر گرفته می شود . بقیه تجهیزات جانبی بکار رفته در این محصول نیز شامل پمپ تغذیه، دستگاه های کنترلی فشار و سطح آب، شیر آلات مصرفی و تابلو کنترل فرمان کاملا اتوماتیک، کلید های استارت و فرمان و …  با توجه به نوع نیاز و مصرف مشتریان از کارخانجات معتبر این حوزه در داخل و خارج کشور تهیه می گردد.

نظر خود را ثبت کنید