صنایع دما بخار مشهد
تولید کننده انواع دیگهای بخار و آبگرم، آبداغ و روغن داغ ​

آدرس:

مشهد – شهرک صنعتی فن آوری های برتر

تلفن تماس:

05138472536

09388037440

ایمیل:

bokharboiler.com@gmail.com

توجه به شرکت های دانش بنیان در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

توجه به شرکت های دانش بنیان در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

توجه به شرکت های دانش بنیان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم‌اندیشی ارتقاء توان تولید دانش‌بنیان در شرکت‌های بزرگ که صبح امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و شرکت‌های بزرگ و دانش‌بنیان برگزار شد، قطار اقتصاد و افزایش توان تولید دانش‌بنیان کشور را شرکت‌های بزرگ دانست.

 

زیست‌بوم دانش‌بنیان به‌طور تقریبی در کشور شکل‌گرفته است

به گزارش شاتا، سیدرضا فاطمی‌امین گفت: سال‌های گذشته در حوزه دانش‌بنیان کارهای خوبی انجام‌شده و زیست‌بوم دانش‌بنیان به‌طور تقریبی در کشور شکل‌گرفته است و مؤلفه‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل‌شده‌اند.

 

جای شرکت‌های بزرگ در زیست‌بوم دانش‌بنیان خالیست

وی بابیان این‌که اما درون این زیست‌بوم، جای شرکت‌های بزرگ خالی است، گفت: طرف عرضه به خوبی شکل‌گرفته و جلو رفته، اما طرف تقاضا باید افزایش یابد.

 

به دنبال تدوین سند دانش‌بنیان وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام « تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد:

از همان ابتدای سال، جلسه‌ای با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری داشتیم و درصدد تدوین سند دانش‌بنیان وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم و این نشست نیز بری استفاده از نظرات شرکت‌های بزرگ برای تدوین سند بوده است.

 

اقتصاد دانش‌بنیان یعنی دانش نقش مؤثر و مهمی در تولید دارد

فاطمی‌امین بابیان این‌که اقتصاد دانش‌بنیان یعنی این‌که دانش نقش مؤثر و مهمی در تولید دارد، اضافه کرد:

تا سال‌های پیش موضوعاتی ازجمله نیروی کار، سرمایه و نصب ماشین‌آلات مطرح بود که بهره‌وری نیز به آن اضافه شد، اما وقتی از اقتصاد دانش‌بنیان صحبت می‌کنیم، یعنی مؤلفه دیگری به‌عنوان دانش مطرح است که باید سهم آن در تولید افزایش یابد.

وی ادامه داد: اینجا صنایع دانشی مطرح می‌شود و دانش به‌عنوان عامل مهم در تولید نقش خود را ایفا می‌کند.

شرکت های دانش بنیان
توجه به شرکت های دانش بنیان

سهم تحقیق و توسعه باید در تولید ناخالص داخلی افزایش یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان این‌که سهم تحقیق و توسعه در تولید ناخالص داخلی، ارزیابی کنند هر فعالیت است، گفت: این رقم در کشور ما پایین است و باید افزایش یابد.

نقش بخش‌خصوصی در ارتقای سهم تحقیق و توسعه در تولید ناخالص داخلی

فاطمی‌امین همچنین تصریح کرد: اگر به سمت اقتصاد دانش‌بنیان برویم باید این سهم را با مشارکت بخش‌خصوصی افزایش دهیم

وی در ادامه بابیان اینکه صرف بالا رفتن این سهم البته ارزش ایجاد نمی‌کند، بیان کرد: تحقیق و توسعه‌ای که منجر به افزایش تولید شود و مقیاس‌ها و کیفیت تولید را ارتقا دهد، مدنظر است.

 

نقش شرکت‌های بزرگ در ارتقای پیچیدگی‌های اقتصاد کشور

وزیر صمت با بیان این‌که در تجارت خارجی تمرکز در حوزه دانش بنیان داریم، اضافه کرد: به دنبال این هستیم که پیچیدگی‌های اقتصاد کشور را افزایش دهیم، پیچیدگی، بیان کننده تنوع و قدرت اقتصادی است و این شرکت‌های بزرگ هستند که می توانند این کار را انجام دهند.

 شرکت‌های بزرگ قطار اقتصاد کشور و افزایش توان تولید دانش‌بنیان هستند

فاطمی‌امین با بیان این‌که شرکت‌های بزرگ به عنوان قطار اقتصاد وقتی حرکت می‌کنند، شرکت‌های کوچک را به دنبال خود می‌کشند، توضیح داد: در افزایش توان دانش‌بنیان نیز شرکت‌های بزرگ پیشران هستند.

گفتنی است در این نشست مهم‌ترین چالش‌های شرکت‌های بزرگ در حوزه دانش‌بنیان مطرح شد و از زاویه دید شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ، موضوع دانش‌بنیان و تحقیق و توسعه موردبررسی قرار گرفت.

منبع: سایت وزارت صنعت معدن و تجارت

شرکت صنایع دما بخار مشهد با تولید انواع دیگهای بخار و بویلر آبگرم و دیگ روغن داغ آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

دیگ بخار ژنراتوری-بتن سازی

 

برای خرید محصولات بخار به ما اعتماد کنید مابیش از 10 سال تجربه در ساخت و تولید دستگاههای کارواش و انواع بویلر ها داریم. فیلمهای محصولات بویلری گواه بر این مدعاست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.